Делтапланеризъм > Състезания, срещи и летене...

Витоша-а-а

<< < (2/17) > >>

million_miracles:
Браво Стани! Бъди смел - отвори нова тема за твоето място за летене и ни дръж информирани какво се случва с него как се лети и т.н. Това, че си летял на ново място показва, че си напреднал в летенето, че си сигурен в това което вършиш.. и че аз повече не съм ти необходим. Не че няма да летим заедно разбира се, а че си стана делтапланерист. То това е едно абстрактно понятие, защото всички има много да учим и така цял живот.

million_miracles:
Уааа, тия два дни е размазващо на Витоша. Има мааазни и спокойни условия. Есента се наслаждаваме на последните по-топли полети. И после ще има с някой и друг топличък фронт. Чакаме гости в петък. Горе е пълно и с парапланеристи. Който може да лети, да лети, че не е за изпускане. Плюс това е много красиво :) Днес направихме по два полета!

million_miracles:
Една седмица студен и мъглив циклон, но все пак СЕВЕРОИЗТОК - цяла седмица. Ще се възползваме от ламинарния вятър в сряда на Каптажа. Ще облетим новите крила, а в събота всички от Витоша, само да даде време :)

bobysan71:
Тази Неделя успях да отбележа полет от Витоша,старта на Комините заедно с Митко,Васи и Стани и подкрепата на Маги x2 и Валя.Имаше температурна инверсия и времето на старта беше приятно топло без никакъв вятър.Изчакахме да се вдигне облачната покривка над София за да се вижда мястото за кацане и се подготвихме за старт.Аз бях първи на излитане и чаках близо половин час да тръгне някакъв вятър нагоре,но вятър така и не тръгна.Докато чаках излетяха няколко парапланера.Накрая решихме да излитаме на безветрие и аз се засилих надолу.В един момент усещам че ще се спъна и избутах крилото.За щастие вече бях набрал достатъчно скорост и с леко приплъзване по снега се изстрелях нагоре.Полета беше много приятен и спокоен а гледката отгоре невероятна.Стигнах до кацалката и бях на доста голяма височина.Направих доста врътки докато се снижа и накрая в последния завой заходих за кацане.Бях малко по високо отколкото трябваше и придърпах яко рамката.А пред мен едно малко храстче.Веднага коригирах вдясно,изравних и успях да кацна на преди края на разчистения терен.С избутването не стана точно както трябваше но все пак се приземих меко на крака.Преместих крилото встрани до храстите и изчаках другите да се приземят.

krassihg:
Иеее... честито истински полет от високо...искрено се радвам за твоя напредък. Мисли за следващо крило :-)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия