Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Витоша-а-а  (Прочетена 20376 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Витоша-а-а
« Отговор #30 -: Март 19, 2011, 21:07:07 pm »
Правя бегла прогноза, за 22 март, че ще има термика с не база, около 1800 м. и ще става за Витоша :)
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Витоша-а-а
« Отговор #31 -: Март 22, 2011, 22:32:57 pm »
Кой-позна времето и летяяя?

Познааах, летяхмееее:))
Беше супер, със Стани се разминавахме и летяхме през половината време заедно. Друго си е да си с дружка. Роберт ни помогна с крилата и колата. Малко, а от време на време и много се притеснявах за Стани. Влиза на места дето аз не влизам, ходи по места дето може да има и ротор. А може би преувеличавам. Отгоре трудно се преценява. През повечето време бях отгоре. Веднъж, защото излетях пръв и веднъж, защото съм с варио. Въпреки, че Стани е без варио, успя да задържи към половин час. Термиките бяха много приятелски настроени. Атмосферата доста неустойчива и променлива. Току запуши и зачернее, току лъсне синьо небе. И така по няколко пъти за час.
Били ми дълги ръцете!?
Ами - може :)


Мога още много неща да кажа. Летеше ми се, прелиташе ми се. Бях си направил задачи. В последния момент реших да се отдам на сигурното прибиране и чистия кеф от термиките и полета със Стани. Нямаше други на старта. Работят хората - Вторник е! Ама нали някой трябва и да лети!!!??? :)))))



Докато може - ще летим :) За съжаление, все някога и се каца!
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Витоша-а-а
« Отговор #32 -: Март 23, 2011, 01:16:40 am »
Днес карайки се оглеждах Витоша да ви видя ама никс. От центъра не се вижда много, много. Супе-е-ер много яки снмимки. Накрая си вързал фотото.  ;D
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен megi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re:Витоша-а-а
« Отговор #33 -: Март 23, 2011, 01:39:36 am »
Еее,браво момчета,като гледам тези снимки,ме е яд,че не можах да се включа като suport ;)Пожелавам ви другия път да сте поне с още едно крило повече на старта и в полите на Витоша!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Витоша-а-а
« Отговор #34 -: Март 23, 2011, 08:06:10 am »
Вързахме го за закопчалката на ръкавицата и го прибрахме в ръкава. Така седи на топло и му изкарват повече време батериите. Не пречи на управлението, лесно се вади и слага и е защитено от падане.

Еее, Меги, няма по-добро пожелание от твоето :)

Снимка на сляпо. Щрак под подвесната система. Това са ми краката. На снимката се вижда Стани и звънче, от швейцарска алпийска крава мунтафонка. Звънка като види трева, термика и помага за отваряне на ципа с дебела ръкавица.
« Последна редакция: Март 23, 2011, 08:18:15 am от million_miracles »
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Витоша-а-а
« Отговор #35 -: Март 23, 2011, 23:37:26 pm »
 Даа, добре пореяхме..., летяхме.Този път се бяхме разбрали предварително да летим в близост, което е доста приятно изживяване.Е верно, че дръпнах малко настрана над иглолистните ама като имаше качване там... влече си ме.А мисля, че и запаса от височина беше достатъчен.Реенето над старта и гледката отгоре бяха великолепни.Мислих си, че ще пореем още поне неколко саата ама гледам Митака вика айде надолу, поснахме над Симеоново после пак към Драгалевци, там Митака имаше преднина и хвана качване аз не успях да го центровам и се пуснах на глайд към поляната за кацане пробвах да завартя още едно качване но беше слабо и губех повече от колкото да качвам и така заходих за кацане.Митака полетя още 40ина минути, а нема нищо а....?Хубав ден, хубави условия ще се помни, поне от мен.Иначе "Нема страшно има брашно!".Дето се вика оживехме и тоя път.В същност не е толкоз екстремно колкото е всеобщото схващане.А самото излитане беше лесно, то даже по трудното беше да устоим на крилата да си излетят.Вятъра беше някъде 4-5 до 6 м/с.Няколко пъти влязох в много мощни асансьори направо си летиш ама не пропадаш ами се вдигаш много е радващо...чуството е като да си възнаграден от Боговете.Понеже всяко качване е равно на по дълъг престой във въздуха :).
 Дай Боже скоро да сме рояк!
Иначе да Митак оцелихме го времето а и ти си ме уцелил с фотото.А по едно време като пикира над мен помислих, че ще ме грабнеш за мачтата чух даже свистенето ;)
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re:Витоша-а-а
« Отговор #36 -: Август 21, 2011, 21:01:53 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=nLYSEYo_xRU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=nLYSEYo_xRU</a>

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re:Витоша-а-а
« Отговор #37 -: Август 21, 2011, 21:03:00 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4zfB_qdfy2E" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4zfB_qdfy2E</a>

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Витоша-а-а
« Отговор #38 -: Август 22, 2011, 11:15:26 am »
Браво на Васи за първите полети от Витоша, и за първите полети на термика.Браво и на Боби, който бързо напредва в термичното реене и вече направи повече от час на Витоша. Аз насъбрах добри видео клипчета, ще ми отнеме известно време да ги сглобя в едно хубаво филмче, пускам малко кадри от видеото. Имаше много красиви гледки на някои от филмчетата, ще се кефим после на хубави филмчета.

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Витоша-а-а
« Отговор #39 -: Август 22, 2011, 11:29:15 am »
още малко кадри...въртим в една термичка с Митака...атмосферата беше доста прегрята и затова май нямаше кой знае колко силни качвания, но пък беше добре за първите термични полети на Василена.
Особено интересно беше на вечерната термика, можеше да се стои с часове на 200 м над Драгалевци и ливадата ( каквото е останало от нея де..)

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Витоша-а-а
« Отговор #40 -: Август 22, 2011, 11:50:36 am »
Поглед от друга гледна точка...спринтирахме на почти пълно безветрие, изстреляхме се с Василена и Митака един след друг, а малко след това Тони излетя също с К-2

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Витоша-а-а
« Отговор #41 -: Август 22, 2011, 11:53:43 am »
Митака показва на стари и млади как трябва да се избутва на кацането... :D

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Витоша-а-а
« Отговор #42 -: Август 22, 2011, 13:01:24 pm »
Боби, Краси браво на вас :) снимки, клипчета- супер сте!
Наистина изминалата седмица беше наситена с положителни емоции: Най-накрая доживях отдавна чакания самостоятелен полет от Витоша :), а само едни ден след него имах късмета да летя заедно с други трима пилоти ( по-скоро двама - Краси и Митака , понеже Тони се позабави малко ), които обикаляха около мен! Голяма емоция- през цялото време си летях ухилена до уши! Беше уникално изживяване - МЕРСИ  момци! Искам пак , може би даже ще се престраша да тествам истинските термики ;D или те мен, което е по-вероятно.
Очакваме филмчето от Краси  ;)

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Витоша-а-а
« Отговор #43 -: Август 23, 2011, 14:19:47 pm »
И аз да споделя, много емоции дори и положителни не са на добре. Съкращават живота. Полека лека, като костенурчица си е екстра, ама на - август е може би най- силния хвърчачески месец. От Сливница на Петрохан, От Петрохан на Витоша и така нон стоп кръговрат. И в този кръговрат се оказах на старта без каска - лошо. Беше рано сутрин, още не беше тръгнала динамиката, имаше голям ветропоказател на кацалката. Рискувах, излетях без каска и за пръв път в живота си я чух - термиката. Свистеше като силна струя ситен пясък по стъкло, направо страховито. Така звучеша малка тясна, но силна термика. По-големите не се чуваха чак толкова осезаемо. Кацнах добре и не си ударих главата. Следващия път с каска!

 А когато излетяхме заедно с Васи и Краси ще остане незабравимо. За пръв път излетях с други делтапланеристи и не се разпиляхме по планината, а летяхме заедно. Васи беше с учебното крило. Видях колко огромна е разликата между спортно и учебно крило. Летях до, под, над, зад и пред Васи. Маневрирах с лекота около нея без да се притеснявам за загубта на височина. Достатъчно беше само да отпусна крилото и се озовавах над нея. Изключителни красив полет и чуство. На 400м. над поляната за кацане спрях с маневрите, за да не притеснявам Васи с кацането. Всички кацнахме успешно, а Краси направи хубави кадри, които се надявам да влязат в филмчето за края на сезона. Само дето чичо не свали колата и от там почнаха едни премеждия, но това е друга тема. Поздрави на всички :)
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Витоша-а-а
« Отговор #44 -: Септември 16, 2011, 08:45:03 am »
Вчера летях на Витоша към 2 часа. Уникални условия с база над 3000 метра. Слаби и добре оформени термики. Излетях към 14 часа, духаше изток 3 м/с с тенденция да засили. След старта имаше слаби и краткотрайни качвания, с които не успях да набера височина. Пропаднах 500 метра под старта когато рибката клъвна.  И от там 1500 м нагоре. До облачетата имаше още доста. Пуснах към Черни връх да намеря следващата термика. Подлъгах се по едно облаче, което в последствие видях, че се разпада. Губех височина и тръгнах наобратно към старта. Минах над него и се насочих към ливадата за кацане. Долу ме чакаше Петьо от Дупница, с който се качихме да свалим колата. Много приятен ден за летене. В по-късните часове вятъра усили и парапланерситите се накичиха като неподвижни точки по Камен дел а аз пих бира и сгъвах крилото и зяпах с кеф.
Всеки полет е важен!