Делтапланеризъм > Състезания, срещи и летене...

Витоша-а-а

(1/17) > >>

million_miracles:
Ее, най- накрая.. в смисъл - летях. От Витоша. Откак се роди дъщеря ми не бях летял там. От дъждовете порасли едни дървета. Параджиите изчистили техния старт, а делтаджийския - тревясал, дървета по два метра - ужас. Днес се качихме рано с Петьо и пасажерите с тандемното крило. Вече си имаме мощен храсторез Хонда, който с един резервоар бензин почна да вкарва нещата в правия път. На стръмния участък вече има просека, Излетях от разчистения старт и - "о, красота". Облаци, прорези от проблясващи лъчи през пухкавите облаци. Мъгли и пари, шарена земя. Термика нямаше, така че полета беше кратък, но си заслужаваше гледката. Долу, за пръв път ни посрешнаха с 4 бири и слънце. По късно ще сложа и снимки. По старта има още работа - да се позаравни, щот са едни туфи, едни бабуни... Кацалката е голяма, става и за нови пилоти, но и там е хубаво малко да се поработи.

admin:
Вчера след Каптажа се качихме на Витоша. Базата беше отворила. Носихме кирки, лопати, две крила, храсторез - абе тегава работа. Обаче старта вече е мноого по- обезопасен. Няма ги еднометровите дупки. Кирката игра най-много. Редувахме се с Явор и Боби, както и Малена и Станислав! Играхме на играта - "Дай ми кирка - на ти мотика и гребло". Базата така и не отвори докато бяхме там. На слизане още при колата отвори пак, но вече беше много късно. Ситуацията можеше да се сравни със - "Купихме си кола, но я оставихме в магазина". Нищо, ще си я вземем тези дни, защото следващите три дни го дават североизток.  Благодаря на момечетата за помоща. Съвсем скоро ще разберат и оценят труда, който положиха вчера. По-късно същата вечер имах среща с Оги и Наско, които се връщаха от Благоевград и донесоха крилото на @Falkon. Бяха летяли на Драма с парапланери. Разтоварих в клуба цялата техника и се прибрах гроги. Имаме си хубав висок старт - Витоша над Комините. Трябва да го подържаме чист и безопасен за да се наслаждаваме на любимия ни спорт :)

malena:
Браво на нас!  ;) Да не се забравя и присъствието на Магията и нейната помощ! А тя беше да поддържа физическата ни форма в кондиция. Демек като броим, че трябваше да носим делтите, инструменти, фото, парапланер, раници се наложи да носим и нея  ??? Плюс това тя се наслаждаваше на живота, което се изразяваше в преминаването през локвите, защото така и харесвало! Абе, беше страхотно!

million_miracles:
 Днес летях с тандема от старта над Комините.  Първите по сериозни термики точно пробиваха инверсията. Добра работа сме свършили и днес това се доказа. На втората крачка бяхме във въздуха. Имаше 2м/с качвания и успях да закрепя около половин час на височината на старта. Над равнината работеше само на ниско. По-късно излетяха няколко парапланера и успяха да качат повечко височина за кратко, след което угасна навсякъде. Аз съм доволен - мазно и спокойно време. Пасажерката също, макар че лекичко и прилоша. Кефа да имаш добър делта старт на близо с денивелация 1050 метра си заслужава. Като се има предвид, че активно ще летим до първия сняг - ехее-е, поне цели три месеца. Утре пак сме на линия :) @Falcone, ако имаш време, айде с нас :)

Stani:
 Браавооо!Аз пак гледах нагоре цял ден но не можах да ви видя, другия път цъкни преди старта да се кефя дистанционно и аз.Уикенда беше ползотворен за българския делтапланеризъм.Аз също облетях едно ново място, което му се каня от малък :).В пазарджишко е хълма денивелация 150-200м, вятъра беше слаб и нямаше термика, но важното беше да се облети старта и кацалката.При добри условия и термика си е супер, напред е цялата Тракийска равнина.Става за север, североизток.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия