Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Последният модел делтапланер Falcon 3 Tandem на американската фирма WillsWing продължава да споделя полети с пасажери.

Автор Тема: Витоша-а-а  (Прочетена 20349 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Витоша-а-а
« -: Септември 06, 2010, 17:32:58 pm »
Ее, най- накрая.. в смисъл - летях. От Витоша. Откак се роди дъщеря ми не бях летял там. От дъждовете порасли едни дървета. Параджиите изчистили техния старт, а делтаджийския - тревясал, дървета по два метра - ужас. Днес се качихме рано с Петьо и пасажерите с тандемното крило. Вече си имаме мощен храсторез Хонда, който с един резервоар бензин почна да вкарва нещата в правия път. На стръмния участък вече има просека, Излетях от разчистения старт и - "о, красота". Облаци, прорези от проблясващи лъчи през пухкавите облаци. Мъгли и пари, шарена земя. Термика нямаше, така че полета беше кратък, но си заслужаваше гледката. Долу, за пръв път ни посрешнаха с 4 бири и слънце. По късно ще сложа и снимки. По старта има още работа - да се позаравни, щот са едни туфи, едни бабуни... Кацалката е голяма, става и за нови пилоти, но и там е хубаво малко да се поработи.
Всеки полет е важен!

Неактивен admin

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
Re:Витоша-а-а
« Отговор #1 -: Септември 13, 2010, 08:40:02 am »
Вчера след Каптажа се качихме на Витоша. Базата беше отворила. Носихме кирки, лопати, две крила, храсторез - абе тегава работа. Обаче старта вече е мноого по- обезопасен. Няма ги еднометровите дупки. Кирката игра най-много. Редувахме се с Явор и Боби, както и Малена и Станислав! Играхме на играта - "Дай ми кирка - на ти мотика и гребло". Базата така и не отвори докато бяхме там. На слизане още при колата отвори пак, но вече беше много късно. Ситуацията можеше да се сравни със - "Купихме си кола, но я оставихме в магазина". Нищо, ще си я вземем тези дни, защото следващите три дни го дават североизток.  Благодаря на момечетата за помоща. Съвсем скоро ще разберат и оценят труда, който положиха вчера. По-късно същата вечер имах среща с Оги и Наско, които се връщаха от Благоевград и донесоха крилото на @Falkon. Бяха летяли на Драма с парапланери. Разтоварих в клуба цялата техника и се прибрах гроги. Имаме си хубав висок старт - Витоша над Комините. Трябва да го подържаме чист и безопасен за да се наслаждаваме на любимия ни спорт :)

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Витоша-а-а
« Отговор #2 -: Септември 13, 2010, 15:53:20 pm »
Браво на нас!  ;) Да не се забравя и присъствието на Магията и нейната помощ! А тя беше да поддържа физическата ни форма в кондиция. Демек като броим, че трябваше да носим делтите, инструменти, фото, парапланер, раници се наложи да носим и нея  ??? Плюс това тя се наслаждаваше на живота, което се изразяваше в преминаването през локвите, защото така и харесвало! Абе, беше страхотно!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Витоша-а-а
« Отговор #3 -: Септември 13, 2010, 20:31:48 pm »
 Днес летях с тандема от старта над Комините.  Първите по сериозни термики точно пробиваха инверсията. Добра работа сме свършили и днес това се доказа. На втората крачка бяхме във въздуха. Имаше 2м/с качвания и успях да закрепя около половин час на височината на старта. Над равнината работеше само на ниско. По-късно излетяха няколко парапланера и успяха да качат повечко височина за кратко, след което угасна навсякъде. Аз съм доволен - мазно и спокойно време. Пасажерката също, макар че лекичко и прилоша. Кефа да имаш добър делта старт на близо с денивелация 1050 метра си заслужава. Като се има предвид, че активно ще летим до първия сняг - ехее-е, поне цели три месеца. Утре пак сме на линия :) @Falcone, ако имаш време, айде с нас :)
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Витоша-а-а
« Отговор #4 -: Септември 13, 2010, 20:42:20 pm »
 Браавооо!Аз пак гледах нагоре цял ден но не можах да ви видя, другия път цъкни преди старта да се кефя дистанционно и аз.Уикенда беше ползотворен за българския делтапланеризъм.Аз също облетях едно ново място, което му се каня от малък :).В пазарджишко е хълма денивелация 150-200м, вятъра беше слаб и нямаше термика, но важното беше да се облети старта и кацалката.При добри условия и термика си е супер, напред е цялата Тракийска равнина.Става за север, североизток.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Витоша-а-а
« Отговор #5 -: Септември 15, 2010, 08:36:10 am »
Браво Стани! Бъди смел - отвори нова тема за твоето място за летене и ни дръж информирани какво се случва с него как се лети и т.н. Това, че си летял на ново място показва, че си напреднал в летенето, че си сигурен в това което вършиш.. и че аз повече не съм ти необходим. Не че няма да летим заедно разбира се, а че си стана делтапланерист. То това е едно абстрактно понятие, защото всички има много да учим и така цял живот.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Витоша-а-а
« Отговор #6 -: Септември 21, 2010, 19:58:29 pm »
Уааа, тия два дни е размазващо на Витоша. Има мааазни и спокойни условия. Есента се наслаждаваме на последните по-топли полети. И после ще има с някой и друг топличък фронт. Чакаме гости в петък. Горе е пълно и с парапланеристи. Който може да лети, да лети, че не е за изпускане. Плюс това е много красиво :) Днес направихме по два полета!
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Витоша-а-а
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2011, 22:43:27 pm »
Една седмица студен и мъглив циклон, но все пак СЕВЕРОИЗТОК - цяла седмица. Ще се възползваме от ламинарния вятър в сряда на Каптажа. Ще облетим новите крила, а в събота всички от Витоша, само да даде време :)
Всеки полет е важен!

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re:Витоша-а-а
« Отговор #8 -: Февруари 28, 2011, 22:32:27 pm »
Тази Неделя успях да отбележа полет от Витоша,старта на Комините заедно с Митко,Васи и Стани и подкрепата на Маги x2 и Валя.Имаше температурна инверсия и времето на старта беше приятно топло без никакъв вятър.Изчакахме да се вдигне облачната покривка над София за да се вижда мястото за кацане и се подготвихме за старт.Аз бях първи на излитане и чаках близо половин час да тръгне някакъв вятър нагоре,но вятър така и не тръгна.Докато чаках излетяха няколко парапланера.Накрая решихме да излитаме на безветрие и аз се засилих надолу.В един момент усещам че ще се спъна и избутах крилото.За щастие вече бях набрал достатъчно скорост и с леко приплъзване по снега се изстрелях нагоре.Полета беше много приятен и спокоен а гледката отгоре невероятна.Стигнах до кацалката и бях на доста голяма височина.Направих доста врътки докато се снижа и накрая в последния завой заходих за кацане.Бях малко по високо отколкото трябваше и придърпах яко рамката.А пред мен едно малко храстче.Веднага коригирах вдясно,изравних и успях да кацна на преди края на разчистения терен.С избутването не стана точно както трябваше но все пак се приземих меко на крака.Преместих крилото встрани до храстите и изчаках другите да се приземят.
« Последна редакция: Март 01, 2011, 07:55:32 am от bobysan71 »

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Витоша-а-а
« Отговор #9 -: Февруари 28, 2011, 22:40:04 pm »
Иеее... честито истински полет от високо...искрено се радвам за твоя напредък. Мисли за следващо крило :-)

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Витоша-а-а
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2011, 23:26:52 pm »
 Честито Боби!Друго е като летим повече делти така щастието е споделено :).Да споделя и аз моите впечатления от деня.Красиво е да се гледа от високо заснежената иглолистна растителност на Витоша, да прелиташ над квартали и улици удоволствието ще е още по пълно, когато тръгнат условията и има и качване.Но сега и на това е доволно, слава Богу всичко мина гладко.Въпреки че старта бе на безветрие горе наклона е доста голям и бързо се набира скорост.Между другото за първи път ми се случва на такова високо място да е безветрие, както каза Боби инверсията е виновна мисля си.Докато долу на ливадата вече имаше така чакания СИ но със закъснение пристигнал.Нищо като за фърст тайм е идеално.Митака и той яко се затича с тандема.Хвърля сняг като рактрак, перфектно излетя евала, изкефи ме.Иначе моето кацане стана с три избутвания за убиване на скоростта като контакта със земята стана с колене и колелца.Може би и това че стана по наклона си оказа влияние но си е урок да се изцежда до последно и да се убива височината по страните на захода.Благодаря за помощта на Меги, Маги :) :) и Валето, както се казва як тил яка армия.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Витоша-а-а
« Отговор #11 -: Март 01, 2011, 00:04:14 am »
От Витоша по-високо нема!!! - дето има една приказка :) Най накрая и аз да разбера какво е безмоторно летене :) от всичките странни и леко хаотични завои, които  успях да направя почти не можах да се загледам по красотата отдолу, ама и малкото което видях беше чудесно...малко борчета със сняг, път с много завои, една "чука", на която имало двама души и после къщи, накацали парапланеристи ( не върху къщите ) и нашето място за кацане с Боби на него :) сега вече с още по-голям ентусиазъм ще мъкна учебното крилце и ще се моря на каптажа!!!
Денят беше като по поръчка, въпреки че на тръгване от София сутринта нищо не подсказваше, че само няколко стотин мерта разлика във височината ни делят от чудната красота на Витоша - снежна, контрастна, слънчева приказка...
Въпреки пълната липса на вятър, която може би разочарова до някъде опитните в летенето на мен всичко ми се видя повече от прекрасно - разходката до старта, излитането, полета и кацането (перфектно разбира се ).
И естествено този ден нямаше да бъде така хубав ако не беше компанията - малкото дете-чудо - Маги, голямото дете-чудо - Меги, прелестната Валя и пилотите - Боби, Стани и Митака :)
И накрая едно голямо БЛАГОДАРЯ от мен на всички за прекрасния ден! И специално МЕРСИ на Митака за чудесния полет :)

Неактивен Marin

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 60
Re:Витоша-а-а
« Отговор #12 -: Март 01, 2011, 11:16:02 am »
 Липсата на вятър е лишило опитните от възможност за склоново реене, но пък е било подарък за новобранците. Така летенето им е било без изненадващи моменти :)

Неактивен megi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re:Витоша-а-а
« Отговор #13 -: Март 02, 2011, 01:38:50 am »
Честито на Васи първо безмоторно летене,а на Боби и Стани първи полет от Витоша!Аз като тиловак,се опитах да огрея навсякъде-трамбовах с Митака и тандема,после със Стани и крилото му(след тандема все едно перце носих ;D),разпъвах с Боби Старчето(не пропуснах и да го понося разпънато),после с Маги бяхме зрители и обменяхме мокри с по-малко мокри чорапки ;D,а за финал двете с Валя бяхме пилоти като от някое рали,даже с Моско( Стани обичам ти колата ;D),даже и дрифт докарахме на един завой!Беше перфектен ден с прекрасни хора!Благодаря на всички ;D

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Витоша-а-а
« Отговор #14 -: Март 02, 2011, 13:11:58 pm »
снимките са тук, а този път основно снима Валя, затова и я няма на снимките. Да се нядяваме, че ще идва по често с нас :*
http://deltaclub.bg/gallery/thumbnails.php?album=28&page=2

След като внимателно прегледах стартовете, веднага ми се набиха някои неща на очи, но за тях на лекциите. Като цяло невероятен ден, заслужаваше си всяка секунда :)
Всеки полет е важен!