Делтапланеризъм > Метеорология

Анимация с основните метеорологични явления

<< < (2/3) > >>

Marin:
 Тук май става дума за няк'ва широка термика, в която няма много значение как ще летиш. На по-малки височини широчината им не е голяма.

million_miracles:
Да,
а мен ме дразни, че все въртят на вън.... Термиката по учебник, а полета за двойка

Marin:
 Предполагам, че е така, защото полукрилото, което е вътрешно за термиката най-вероятно се намира в по-добро издигане от външното полукрило. Делтата сама накренява, т.е. термиката се опитва да я изхвърли, и за да не се борим с нея създавайки по-голямо съпротивление ( отклонени кормила за по-дълго време ) е по-добре да се оставим да направи първата част на завоя сама а след това отново към вътрешността на термиката. Не знам обаче дали са толкова големи термиките във височина и дали е толкова маневрена делтата :) При моите модели термиката се търси от 30-40м височина ( до там успяваме да хвърлим планерчетата ). От толкова малка височина трябва веднага да намерим балонче :)

million_miracles:
Не съм срещал пилот да чака да го изхвърли термиката, ще да се върне отново в нея. Това сигурно е модел, без намесата на пилота. Е първите ми полети ме изхвърляше, защото не знаех, че е термика :)))) ...преди известно време.

Marin:
 Не знаеше, ама сега имаш варио и даже да заспиш и то те събужда  ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия