Делтапланеризъм > Безопасност и техника на полетите

Кацане в тръни

(1/2) > >>

million_miracles:
Кацнах пез един трън. Не, че е нещо кой знае какво, защото много пъти ми се е случвало.. но днес поради жегата летях по къси гащи. Та последния завой ми дойде къс и вместо на площадката, кацнах отстрани. Крака ми мина през един трън. Може да е магарешки, може и да е друг. Не беше много голям, даже не ме заболя. Като се откачих от крилото седнах да поогледам. Вече от прободните ранички излизаше кръв и се видя, че има доста набождания. Заех се да вадя тръните. Учудих се колко са дълги - между 5 и 15 милиметра. Забитите твърди тръни при кокала на крака лесно излязоха, но тези в мускула на прасеца бяха дълбоко. Никакъв шанс да се извадят. След няколко часа започна да се схваща мускула и боли като ходя зверски. Някакви идеи за спавяне със ситуацията  >:( ???

Pirke:
go to doctor you must get injection for tetanus.

liubo1953:
Ако не можеш сам да ги извадиш,тичай на д-р!!! Ако ли се справиш сам,компреси с риванол и йод! Не се бави, а действай!!! :o

Stani:
  Поуката и за мен е същата от Петрохан.Жега не жега лети се с дълга блуза и дълъг панталон.То сие като безопасност на труда....Ако си бях с блузка щях да си спестя рана от ужулване и сега вече белег на лявата китка, щото ми се изплъзна ръката ,при кацането на колелца, и се зажулих в спеедбара и ми се смъкна кожата със всичките там слоеве.
 На мен Митак ми помогна налагане с листа от живовлек и дебела мара(товае вид суколентно растение от рода на алоето).

million_miracles:
   Мда, затова и започнах темата тук. Дрехите защитават от удари, охлузвания, тръни. Пазят и от слънчеви изгаряния и височинните ниски температури. В базата си е студеничко при продължително летене, за по нагоре да не говорим.
   Конкретно в случая нямше възможност за доктор, а двата дълбоко забили се тръна в прасеца изчезнаха, все едно се стопиха. Нито набра, подутото топченце изчезна и видимо няма нищо вече. Да се надявам, че са се разтворили или и аз незнам, ама няма грижи вече. Иначе бях решил да ходя да го режат нещо...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия