Делтапланеризъм > За тези които искат да полетят

Ето ги и тях - новоизлюпващите се Делтапланеристи

<< < (2/5) > >>

chicho:
лично към СТАНИ!  всички видове пилоти по света имат летателни книжки. това не е прищявка а задължение. така са под контрол летателните им умения, за нивото на което са бриветирани. но за мен, по-важната същност е : когато четеш за минали полети, мозъка ти ги проигрова /пролетява/ наново. и така се трупа повече опит /на далавера/ от един полет. ОСОБЕНО когато го правиш на заспиване и събуждане. ОСОБЕНО когато човек е млад и начеващ, като теб.  не можеш да си представиш колко ти завиждам, за постигнатото и ПРЕЖИВЯНОТО през последния уикенд. за да достигна такова емоционално дередже аз /че и Митко/, трябва да сме прелетели поне 200 км. а на теб ти трябваха само 200 м.                                         имам една празна летателна книжка за теб. а при желание ще ти покажа моята..................... никога няма да ми досадиш с каквито и да са въпроси по общата ни тема!

Stani:
 Благодаря Чичо Янчо с удоволствие като се видим ще ти напомня за книжката!Аз в момента си водя "Дневник на пилота делтапланерист" , в който си вписвам абсолютно всеки полет от първия миналата година по това време на Каптажа та до онзи ден на Чепана.Този навик с дневниците ми е останал от времето, когато тренирах, културизъм и там е важно да се водят бележки.С тази разлика , че сега накрая на всяка бележка има и извод.Въпроси със сигурност ще има много, а аз се радвам , че имам на среща такива добри хора в същото време делтапланеристи.

Stani:
 Аз докато се начудя къде да споделя...... е тука ще е.
В Събота ходихме до местността Дупките до Петрохан.Наистина красиво и подходящо за прохождащи летачи като мен, защото са четири хълма с обща ливада помежду им , така че може да се лети на всякакъв вятър.Мисля да се командировам там... :D.
 Та идеята и организацията бе направена от Митака и Янчо, първоначално се бяхме нагласили за Околчица, но по-добре , че стана така.Беше окосено и това допълнително внесе краска на ожъната нива..., като на село...
 Митака излетя пръв с тандема, с Валето, после аз направих един полет, после пак той с тандема с Тони и накрая аз затворих цикъла.Като междувременно Петя и Чичо Янчо ни направиха свидетели на два много приятни полета с техните парапланери, защото ги наблюдавахме отдолу и кацнаха до нас...Искам сега да опиша моите полети!Височината за излитане беше по-голяма от на Чепана.Това не ме уплаши а напротив дори ме подканваше, както казват - "Апетитът идва с яденето.". Нямаше пречки за затичването и условията бяха добри.Поставената ми задача от Митака бе да се упражнявам в завои.Както разбрах в последствие не се бях справил за шест, защото на мен във въздуха завоя ми се струва ЗАВОЙ а отстрани също
http://deltaclub.bg/gallery/thumbnails.php?album=37
Дано съм успял да постна снимките.
 Надявам се таз зима да напреднем в обучението и възраждането на този прекрасен спорт - ДЕЛТАПЛАНЕРИЗМА!
До приятни срещи на баира!

admin:
TheCreater започна с първите стъпки в делтапланеризма. С него курсистите стават двама, което е добро начало.  Толкова търпение и разсъдливост трябва да даде резултати. След като решихме, че ще летим с тандема заедно, на старта преди излитане нямаше грам колебание в очите му. След тандемния полет, стана ясно, че височината му понася добре.  Първите учебни разтичванията с учебното крило на земята минаха добре. Познанията от тандемния полет бяха дали първите усещания за управлението на крилото. Усеща се, че му е в кръвта делтата.

Stani:
  Дааа поздравления за Явор за прощъпулника му в делтапланеризма!Познаваме се с него от лятото и въпреки , че е доста ангажиран човек се намира начин да доиде на баира.И поздравления за постоянството и търпението проявени от негова страна.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия