Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: Делта мания - който желае да полети с тандема  (Прочетена 29327 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Freia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #60 -: Октомври 18, 2010, 22:52:19 pm »
                     :)Заедно нарисувахме небесна дъга  8)
Маги заръча на Стани,който пръв излетя да оцвети дъгата,която двете с нея изрисувахме над Конявска планина ::)!
В приключението се включи и Боби,гордост за всички от DeltaClub и един от най-добрите ученици на инструктор Димитър Халачев.
Завършекът на полетния ден бе с моето летене с тандема :o :)
                                                               Как
                                   "Простите неща да мога в себе си да разбера.
                                                      Как живее се със обич?
                                                      Как се дава с лекота?
                                                      Как обичат се цветята с нежна майчина любов?   
                                                      Как говори се с тревата?
                                                      Как се дава благослов?
                                                      Как дървото се отглежда,плод най-сладък да даде?
                                                      Как раздава се надежда?
                                                      Как общува се с дете?
                                                      Как се казват прости думи,не измислени неща?
                                                      Как се преобръщат в радост слабостта и скръбта?
                                                      Как се правят най-красиво обичайните неща:
                                                       как се диша,как се ходи,как живее се сега?"Л.Червенкова
Бих добавила към това прекрасно стихче-Как лети се с лекота?
Третият ми полет от Коняво
беше удивително спокоен,достатъчно дълъг,за да видя какво правят нашите мъже-пилоти ??? :) и не на последно място да усетя как се лети с делтапланер в тандем отвисоко.
И ето впечатленията ми:
1.Не ми беше скучно,защото има с кой да си поговориш за хвърчати неща на непривично място.
2.Установих,че главата ми и високо във висините може да се движи наляво,надясно,надолу и нагоре и така имах възможност да пратя целувки на камерата,която заснемаше фигурите ни по небето,да разгледам цветния октомврийски пейзаж под,пред и встрани от нас.
3.А добрият пилот се познава и по името,,Супер Миракълс" ;D
Аз преливах от любопитство-как се въртят термики,на моменти мислех,че висим на едно място,от което дръвчетата,езерцата и къщите се побират в дланта ми.
Завой уингоувър ме накара да стисна очи,но не задълго-хареса ми-увеличава се скоростта,накланяш се и после всичко пак е в норма...
Делтата лети и на автопилот-мааш гащи,плаваш с тяло,удобно легнал в сбруйка,бършиш ред сълзи,ред сополи,щастлив си-в този момент ти се случва нещо уникално и различно.
Така правейки последните електриковозелени краски с тандемното крило Falcon на нашата дъга,оцветена от Claud в оранжево,бяло,червени нюанси с пилот Стани и Star на Боби в синьо,жълто,зелено,червено,цикламено,и изпълнили детската мечта на Магчето,заходихме за кацане.
Снижихме,изправихме се и докато се усетя
съвсем елегантно''цопнахме''на нивата на крака.
Излетяхме хубаво и се приземихме благополучно.И после целувки  :-*,усмивки :),поздравления от Стани и Боби и разбира се едно голямо БЛАГОДАРЯ!
Това беше най-хубавият подарък за миналия,този и предстоящите ми рождени дни.Само да сме живи и здрави!Заедно с виртуалната дъга и слънчицето,което озари хоризонта-всички бяхме доволни!Луната и звездичката ни следваха по целия път до вкъщи.
                                   УНИКАЛНО ДОБРО!!!!!!!!!
С уважение Катето(Фрея) :-* :)
                                             


Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #61 -: Октомври 20, 2010, 19:24:07 pm »
:)))) Ехааа Кате...страхотно си го написала :) Наистина си успяла да пресъздадеш настроението, емоцията и цветовете :) Дай Боже да имаме повече поводи за оцветяване на нарисуваната дъга и зареждане с неподправена, чиста, позитивна енергия...

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #62 -: Октомври 21, 2010, 01:16:17 am »
Кате, ти си една поетеса ! :)
Още два-три полета с Miracle и ще се научиш да летиш, както е тръгнало...
Само едно леко крилце трябва да ти намерим, дамско...18 кг...
Поздравления за поста!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #63 -: Октомври 21, 2010, 10:30:50 am »
Катето като нищо би могла да полети, защото е яка и здрава. Има много сила и енергия в себе си. Не я гледайте, че мяза на принцеска и пише в шарено!!! Кате, за мен беше удоволствие да полетим заедно. А, и да ви кажа какво ми каза след като излетяхме - "Значи това правите вие тука"
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #64 -: Април 20, 2011, 08:03:42 am »
Търси се още един желаещ :)))
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=w_X4oE05Ykc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=w_X4oE05Ykc</a>
Всеки полет е важен!

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #65 -: Април 21, 2011, 10:18:39 am »
Още един желаещ ще е черешката на тортата  ;D Ама, че луди глави! :)

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #66 -: Май 13, 2011, 15:52:08 pm »
Днес страхотни условия на Витоша. За съжаление пасажерката не издържа много на термиката и пожела да кацнем след 40 мин. полет. Хубав ден за всички летящи, пролитащи и желаещи да пролетят ;)
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #67 -: Ноември 18, 2011, 21:17:17 pm »
Една разработена схема на вода

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=S0CXR_xdL7M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=S0CXR_xdL7M</a>
Всеки полет е важен!

Неактивен megi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #68 -: Ноември 19, 2011, 22:47:40 pm »
     Интересно ! Обаче във мен изникна питане относно ,, спийд бар-а ,, . Останах с впечатлението, че модифицираният ,, спийд бар ,, е статичен, това така ли е  ??? При положителен  отговор , как задават ъгъла на атака, за да са  на ,,трийм ,, скорост , ако е трийм  :D

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #69 -: Ноември 20, 2011, 10:54:20 am »
Спиид бара е като на всеки друг делтапланер и ъгълът на атака се променя с изместването на тежеста напред и назад (пилота и пасажера)  Може би имаш предвид, че е фиксиран ъгълът на поплаваците спрямо ъгълът на атака?
Всеки полет е важен!

Неактивен megi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #70 -: Ноември 20, 2011, 16:44:21 pm »
       Да, точно това имах предвид  :) И аз не бях сигурна, че ще се справя с формулировката на въпроса ми, но ти си ме разбрал  :)

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #71 -: Февруари 02, 2012, 12:25:54 pm »
Как стартират в Рио
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MVT8WhOKJzU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MVT8WhOKJzU</a>

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #72 -: Септември 07, 2012, 10:53:05 am »
Е това е. Човек да показва на птицата как да лети....

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=17C28H-gpJc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=17C28H-gpJc</a>
Всеки полет е важен!

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re: Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #73 -: Ноември 06, 2012, 21:16:56 pm »
Ето полета и на Катето. Малко късно, но по-добре късно, отколкото никога.
#Invalid YouTube Link#