Делтапланеризъм > Делтапланеризъм

hanggliding vs paragliding

(1/3) > >>

Pirke:
http://www.youtube.com/watch?v=L-BvNh3jr8Y&

million_miracles:
:)) Добре пресъздадено.

Skyhiker:
Е добре де, признаваме си че сме малко бавнички :( Онзи ден докато Митко се набираше на по 200-300 метра над едно малко байрче (разклона за Рилския Манастир на Е79), аз се търкалях на старта и се опитвах да си догоня крилото и да му се извиня че съм го извадил от раницата ;D
Та реших и аз да се присъединя към по бързите, и се метнах на една делта, която беше вързана с 4 въжета и се насладих на кратките полети от по 10 секунди.
Малката Маги също успя да извърши 2 полета, очаквам Митло да пусне малко матерял по случая, сигурен съм че ще ви е забавно ;)

krassihg:
Бавни, но методични...факт е че BG рекорда за разстояние е по-голям при парапланерите, отколкото при делтапланерите. Верно че от 90-те години насам почти никой не остана от делтите ( с малки изключения)да лети и да се пробва за рекордно разстояние, но това е положението. Аз лично се възхищавам на парапланеристите от рода на Бончо и Доктора в Шумен, дърпат здраво момчетата.Наскоро си мислех какво прави пара-та по-ефективна в термика, и стигнах до някакви заключения, но това е друга тема...друг път ще го нищим този въпрос.

million_miracles:
Може ли да попитам кое крило за мен - 86кг. е най добро-за поставяне на рекорд? Краси, а ти знаеш ли, че нямам нито един прелет по вятъра??? Щот ако говорим за въпросните рекорди, аз бих ги нарекъл рекорди по отвяване :))))))))))))
После, те, парапланеристите летят на последните модели крила, а ние на крила по на 20 години.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия