Делтапланеризъм > Мотоделтапланеризъм

Подготовка и посещение за Авиошоуто в Долна Митополия

(1/2) > >>

million_miracles:
Там демонстрацията ще е малка, но ефектна.  На 22 май ще демонстрираме така наречения AERO TOWING. Моторна делта дърпа безмоторна делта.  Ето кадър и от подготовката:

Stani:
  Браво, че се задейства и тоя проект!
Дано скоро да се шлепваме и да летим от равното.Да върви по вода тоя проект!

million_miracles:
Ето и снимка на летището!

million_miracles:
Като гледам сигурно някой ден ще стана като Огнян - сам да си пиша :) Къде сте бе хора????
Инетерсно събитие! Събиране на ултралека, лека и военна авиация на едно мероприятие.
Свободно летене нямаше. Всичко по план и разчет. Ами да започваме, който не успя да дойде!
Ето летището, да ме пита човек чии го търся тук

Изглеждам съвсем сам, нали..но не съм
Имаще облаци

трибуна за  ...публика...


и най-вече много приятели. Тренировъчния ден мина купонджийски под строй. Все пак е военно летище. На следващия ден рано сутринта медицински преглед и брифинг дадоха началото на програмата. Ще наблегна разбира се най-вече на безмоторния делтапланеризъм в разказа си.

million_miracles:
Всъщност аз бях единственото безмоторно летателно средство. За да литна там, трябваше да изслушам два брифинга за пилоти на изстребители. Въпреки професионалната метеорологична сводка, със всевъзможни графики и екстри, никой не съобрази, че в 9.37АМ базата ще е 300м над терена, а аз по план трябва да набера 600. Това го разбрах след като на 300м покрай мен беше пълна мъгла и въжето което ме дърпаше изчезваше някъде напред в бялото. Еми това е, по нагоре работа нямам. След като Симо изчезна от погледа ми, нямаше как да подържам правилната височина спрямо мотоделтата. Бушоните се пренатовариха и сдадоха багажа. Почна свободния ми безмоторен полет. Бях малко над облаците, огряваше ме слънце и времето беше спряло. Винаги като съм в облак и ми изчезва представата за времето. Става едно такова спокойно, нищо не се случва. Все едно си в бяла тиха стая. На всичкото отгоре качвах още височина и вариото писукаше нежно. Дръпнах леко рамката и зачаках земята. След малко видях по ясна дупка и се шмугнах в нея. Бях по рано на позиция и към мен се задаваха 3 мотоделти и автожира на Ники. Прецених, че ще имам време да направя два уинговера и спирала за да снижа бързо и да кацна преди да са дошли. Почнах да изпълнявам фигурите. В този момент много ми липсваше старото ми крило Vertigo 15.С него лупингита ставаха без проблем, докато с  това крило и уинговер трудно се прави, крилото си е много добро, но е бавно за такива неща. Още малко спирала, заход за кацане и  право пред очите на публиката - перфектно кацане.
Снимките от мероприятието
http://deltaclub.bg/gallery/thumbnails.php?album=50

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия