Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: Снимки на старите Змейове и въобще исторически снимки  (Прочетена 1570 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zmey102

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте! Нов съм в този интересен форум!  :D
Интересува ме да науча повече за началото на делтапланеризма в България. Интересът ми започна, когато открих книгата ,,Делтапланеризмът" на Емил Кърлев и там има разказани малко данни и за някои модели от българската серия делтапланери ,,Змей", на чието производство той е основател.
Кога става това, къде в България започва производството?
Интересува ме, можете ли да ме насочите къде мога да открия повече информация за историята на българския делтапланеризъм, по-хубави снимки и т.н.? В списанието Млад конструктор не открих нищо. Къде мога да чета? Също и вие, ако имате снимки - мисля, че при желание ще е много интересно да ги сканирате, за да изплават от архивите.
Благодаря на всички включили се!(

« Последна редакция: Март 20, 2020, 13:08:40 pm от Zmey102 »

Неактивен Akinanov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте,
Баща ми е бил член на клуба от самото му създаване, той е човека в чийто ръце е издъхнал създателя на клуба Емо Кърлеж при последния си скок с новия делтаплан, който баща ми е трябвало да тества. Ще го разпитам за някакви снимки и повече факти, даже е възможно за организиране на дискусия по тази тема.