Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: самоделка  (Прочетена 4572 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен batman

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
самоделка
« -: Октомври 29, 2009, 22:45:22 pm »
Понякога гравитацията е по силна от желанието :D http://www.youtube.com/watch?v=w0QhmjY6sOc

Неактивен Skyhiker

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re:самоделка
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2009, 21:34:02 pm »
"Гравитацията е закон и не подлeжи на обжалване" ::) - А нас всичките трябва да ни опандизят :P
Това клипче ми напомня за детските ми години около 3-4 клас, един приятел беше набарал някаква руска книга за делтапланеризъм и решихме че ще си правим делта. тогава все още нямаше кабеларка и алуминиевите антени бяха хит на пазара, та ние двамцата се поразходихме по покривите на блоковете и поокършихме някоя друга антена :). Аз забърсах на бащами платнището за шкодичката и набързо конструирахме летателния апарат ::). Отидохме на едно подходящо баирче (естествено с малка денивелация и без препиятствия) и зачакахме да задуха чело ;), Понеже аз бях по як се пробвах пръв, ама му бях доста над горната граница, та нищо не стана, тогава моя авер подхвана летателния апарат ( трапец нямаше, нашето конструкторско решение бе да поставим две дръжки от гардероб, от ония старите масивни орехови), затича се и нещешли взе че се вдигна  2-3 м. Обаче изглежда че е имало някакъв дефект в материала от който бе изработена напречката, и делтата се рззпадна през средата.
За антените само ни се караха ама за платнището мене ме биха :-[, и по добре, щото майками имаше едно голямо парче зелена коприна и бяхме решили да си правиме парашут :o, физическата интервенция от срана на бащата забави процеса но нещата не можеха да останат така. С коприната си направихме тапицерия за една билярдна маса, дето я сковахме с един друг приятел, а мене пак ме биха ???
« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 21:40:24 pm от Skyhiker »
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!


http://www.facebook.com/THESkyHiker

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:самоделка
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2009, 22:59:22 pm »
 В този ред на мисли се сетих и аз за една случка от село (Ветрен дол Пазарджишко), по-точно за една личност от съседното село Варвара.Та този човек направил делтаплан от найлон литнал от високо, но не избрал добре мястото за кацане и а в боровата горичка :o.Те разправят случая с насмешка ама като се замисля, то ще да е била голяма работа ???!Като всичко това става по бай Тошово време.Май сега като се замисля ще издиря тази личност да ми разправи лично.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:самоделка
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2009, 11:57:16 am »
Е-ех, Петьо, ама и ти си бил доста луд де ... ;D ;D ;D долу горе и аз имах подобен опит, само че с тръби за висок скок. Иначе плат си купих, даже работих един месец в строителството, за да изкарам някои лев...по-точно 90 лева за плат-хастар за якета. Въженцата бяха свалени от ръчна спирачка на камион Прага...а бе, изпълнения. Но поне литнахме успешно.Между другото, аз си го пазя това крило...ако може да се нарече крило, стои на тавана.Един ден ще го извадим да го разгледаме с Данчо ( с него го правихме ) и да си спомним какви времена са били.
А тогава ( 1976-7-8 ) всички крила бяха самоделки. Като сме се събирали на срещи-състезания, просто само цъкаш с език и се чудиш на хорската изобретателност. Имаше едни пичове от Видин, бяха си направили крилото от плат за чадър..черен, на малки розови цветенца.
Рамката беше от стоманена, неръждавейка с диаметър 16мм. Крилото не искаше да отлепи, защото имаше ужасно предна центровка, аз го пробвах когато бяхме на тази среща на Червен Бряг.А имаше един пич, Лазар Крусев от Русе, тои беше направил перфектно крило, копие на оригинално американско Сиигъл...само дето въженцата му бяха уникални...всъщност не бяха въженца, а неръждаем стоманен тел, 2,5мм, като нямаше коуши, ами тела беше извит по особен начин да се само-заключи.Иван Ангелов от Пловдив също имаше добро крилце, с къси тръби, които се сглобяваха с втулки.Тогава Иван направи наи-дълъг полет, склон по баира кам 4-5 км
и получи купа като победител.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:самоделка
« Отговор #4 -: Април 05, 2011, 08:32:13 am »
Ах, ай ай ай. НЕ знам дали сте стрещали подобни хора? Аз ДА
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=E7rCw4wZZo0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=E7rCw4wZZo0</a>
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:самоделка
« Отговор #5 -: Април 05, 2011, 08:33:53 am »
И тия сладури
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:самоделка
« Отговор #6 -: Юни 05, 2011, 12:49:15 pm »
Всеки полет е важен!