Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: От къде да започна?  (Прочетена 2707 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fred

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
От къде да започна?
« -: Март 06, 2014, 11:19:01 am »
Здравейте,
Нов съм във форума. Искам да се занимавам с делтапланеризъм, затова пиша тук и се надявам да ме посъветвате.
Разбрах, от четене в интернет, че трябва да си намеря инструктор. Затова мисля, да се запиша във вашия клуб. Обаче имам технически проблем- живея далеч от София- в Кърджали. Какво мога да направя по въпроса?


Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: От къде да започна?
« Отговор #1 -: Март 11, 2014, 01:25:57 am »
Здрасти и добре дошъл! Нашия клуб е в София и ще трябва да дойдеш, когато започнем да летим активно. Също така опитай да се свържеш с други пара и делта пилоти в твоя край. Натрупай знания по метеорология, аеродинамика. Запознай се с различните видове крила, като гледаш различни филми по темата. Ако има въпроси, не се притеснявай да попиташ. Приготви си търпение, защото обучението и трупането на опит е забавление за дълго време и така.
Всеки полет е важен!

Неактивен Fred

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: От къде да започна?
« Отговор #2 -: Март 11, 2014, 13:14:02 pm »
В момента търся делтапланеристи по моя край.
А може ли да ми кажете литература за аеродинамика- някакви книги или учебници- от къде мога да ги купя? В София ще дойда по натам, че сега нямам ни време , ни финанси.А кога почвате с курсовете, колко време грубо отнемат?Колко пъти ще трябва да доида до София и колко време трябва да поседя?

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: От къде да започна?
« Отговор #3 -: Март 17, 2014, 15:17:19 pm »
В клуба съм успял да събера литература на английски, български. Благодарение на членовете на клуба и приятели, които даряват книги основно. За продаване обаче няма, но пък са общодостъпни. Като едновремешните библиотеки. Взимаш, пазиш, четеш, връщаш.
Всеки полет е важен!