Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Уррраа, ще има летене на Сопот  (Прочетена 5687 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #15 -: Септември 02, 2010, 12:44:25 pm »
Много емоции, да се чуди човек откъде да почне...
Всеки полет е важен!

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #16 -: Септември 02, 2010, 16:09:39 pm »
Даааааа.... Беше много хубаво да видиш толкова много делти на едно място :) Но не е само това. А също така толкова приятели на едно място!  Включително и парапланеристи :) Горда съм със Стани, за който това беше първи полет от такава височина (ако не бъркам нещо  :D)! Аз си починах добре, щото Маги или се гледаше сама, или все се намираше кой да я гледа  ::)
Щастлива съм, че бях на тази среща на толкова летящи и нелетящи приятели! :)
П.С. И както казваме: "Искам още!"!

Неактивен liubo1953

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #17 -: Септември 02, 2010, 16:39:34 pm »
Може ли малко снимки ?

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #18 -: Септември 03, 2010, 01:27:20 am »
Мен пък ме е яд, че не успях да дойда... Ама кво да се прави, така, че и аз очаквам малко снимки...  да плакна очите.  ;)
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #19 -: Септември 03, 2010, 08:58:16 am »
Всеки, който иска да се сподели нещо за делтапланеристката среща в Сопот,впечетления, коментари и желае това да се отрази в статията, да сподели възможно най-скоро. Може и тук, може и на и info@deltaclub.bg

Идеята е да пресъздадем максимално жива картина :)

Всеки полет е важен!

Неактивен liubo1953

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #20 -: Септември 04, 2010, 10:51:55 am »
Ако само това са делтите,наистина не са много. Може би не всички са дошли...И сега летенето е скъпо удоволствие,но през 80,те г. стандарта на живот беше много по висок,и на Сопот,и другаде,не можеше да се разминеш от летящи делтапланеристи. :(

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #21 -: Септември 04, 2010, 20:50:10 pm »
Никой нищо не прати като текст. Метнах снимките на главната страница http://deltaclub.bg/ Ако някой се сети нещо за допълване - да свирка.
Всеки полет е важен!

Неактивен Falcon

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #22 -: Септември 09, 2010, 19:20:05 pm »
Точно се върнах от едно пътуване и рекох да пусна едно око във форума... Краси, благодаря ти за коментара. И аз останах с впечатлението че се разминах с термиката на склона. От трака ясно виждам, че съм минал твърде вдясно. За следващия път ще знам да поправя грешката. Като основен приоритет си поставих да се придвижа към кацалката, че не беше на 100% сигурно че мойто бавничко учебно крило ще ме докара до там. В последствие се оказа, че си пристигнах на местоназначението с доста резерв от височинка дори и проблеми нямаше. Това е едно добро преимущество на съвременните вариота, че можеш после да си разгледаш на спокойствие полета и да помислиш как би могъл да го изпълниш по-добре другия път  :)

Митко, страхотна статия и снимки! Много ми хареса. Направо ми се заиска всеки уикенд да го правим това. Благодаря ти за организацията и съдействието!  ;D
« Последна редакция: Септември 09, 2010, 19:22:56 pm от Falcon »

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #23 -: Септември 09, 2010, 21:27:33 pm »
 Ники, аз пък не можах да отворя трака ти да го разгледам.Някаква специална програма ли ми трябва.А твоето варио какво е, питам защото се замислям за такава апаратура.По принцип си мисля да летя без електроники.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #24 -: Септември 09, 2010, 21:37:07 pm »
Без електроника трудно ще станат такива снимки. Трябва нещо да подсказва - нагоре, надолу. Може да е варио, а може и да е една мозъчна клетка от щъркел...
Всеки полет е важен!

Неактивен Falcon

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #25 -: Септември 11, 2010, 20:08:07 pm »
Стани, за KML формат трябва Google Earth. Там излиза много готино в 3D змейката на полета. По принцип аз ползвам някакъв модел Brauniger с вграден GPS та за това ми дава и трак. Ако няма да правиш XC или състезания, GPS-a май е повече екстра отколкото необходимост. Дето вика Митака, по-важното е подкасковото устройство.  ;)