Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: Голака  (Прочетена 2919 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Голака
« -: Септември 09, 2013, 23:27:50 pm »
 Това е едно магнетично място в моя роден край.В същност преди ми бе мечта да полетя от там с делтапланер, а сега след като вече летя ми е любимо място за летене.Това си е моя байр.Аз го открих за делтапланеризма, после го облетях и сега му се наслаждавам винаги, когато мога.Както стана и тази неделя.Няма път до самото място за излитане налага се носене около 30 минути, като на места има стръмни участъци.Всичко това допълва картината и прави удоволствието пълно.Обикновенно ме съпровождат приятели и моето семейство вчера бяхме с моето момиче, което ми е верен спътник и помощник.Имаше лека поддръжка насладих се максимално на полета, кацнах на точното място на крака, което ме изпълни още повече.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Голака
« Отговор #1 -: Септември 10, 2013, 23:20:35 pm »
 Все пак, за да не бъда голословен прикрепям няколко снимки  ;)







[imghttps://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1277700_652698494749656_762090228_o.jpg][/img]
 Надявам се и да се съберем ято на това място.Със здраве и успешни полети!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Голака
« Отговор #2 -: Септември 10, 2013, 23:24:53 pm »
 Още един опит за качване на снимки... ;D







 
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Голака
« Отговор #3 -: Септември 10, 2013, 23:26:23 pm »
 Да почти успях, но май толкоз ми е дермана за сега.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re: Голака
« Отговор #4 -: Септември 12, 2013, 21:22:18 pm »
Браво, Стани !
Дай малко подробности. Как се казва селото, което се вижда долу ?

Колко метра е денивелациата?

 Долу изглежда че има ниви, които се обработват, и нещо ми се вижда воднисто ( може би така изглежда само) .
Та, как е местото за кацане, ако не успееш да се закачиш?
Зоната на старта изглежда супер!!!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Голака
« Отговор #5 -: Септември 13, 2013, 00:56:34 am »
 Значи, Краси, то си е мойто село Ветрен дол.110км от София посока Пазарджик.Денивелацията мисля че е някъде към 150м но само на око и то моето  ;).Ако се дойде с джипиес ще се установи точно.Старта е равен не много стръмен за север североизток.Кацам веднага до склона долу в дясно.До сега не съм уцелил условия да се задържа, но твърдо продължавам напред скоро и това ще стане.Особеното на това място е, че отгоре има обширно плато а от страни склона има своеобразни "дупки", оврази, още бих казал подкови, които събират ветреца.Има възможност да се излита от няколко места.А от другата страна , западната има едно ребро около 100ина метра на което би могло да се рее на западен вятър, който е и преобладаващ в БГ.Мисля да го използвам този благодатен терен и да го изучавам в детаили.Като ще ви държа в течение или направо ще ви водя като спецове да го видите.Митака съм го водил може да каже неговото мнение, макар че бе отдавна.Иначе долу нивите се напояват наблизо минава река Чепинска слизаща по дефилето от Велинград.Долу насажденията от зеле ти изглеждат като вода може би, като цяло терена е равен и добре отцедлив няма блата.
Повече въздух в гърдите и крилата!