Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Низходящ поток  (Прочетена 2451 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Низходящ поток
« -: Август 15, 2013, 11:27:51 am »
Причината за тази тема е един тандемен полет от Комините до Драгалевска, в който нямаше възходящ поток, а само низходящ. Та това хич не е безопасно, особено в този район до София, в който няма места за кацане освен Желюва ливада и Драгалевска - кацалката,... и гората или сградите с жици и стълбове.
ГАДЕН ПОЛЕТ ОТ ВИТОША

Имайки предвид, че тандемното крило лети колкото учебното, може да се каже, че се чувствах като страдащ новобранец. Ето ви една сериозна причина, да отивате над мястото за кацане със запас от височина. ПО-ДОБРЕ да си над кацалката и да викаш, "Защо не се поразходих още малко", от колкото да се чудиш дали ще долетиш и да оглеждаш дворовете на хората за кацане.

"Един парашутист скочил от самолета и казал:
-Леле колко е хубаво и високо, хората са като мравки"
В този момент по радиото се чуло:
- Не са хора - мравки са"

Та мисълта ми е - винаги се презастраховайте и подхождайте от сигурното към по-рискованото и от безопасното към по-опасното. На малки и сигурни стъпки, защото няма място за грешки.

Когато влезем в низходящ поток, трябва да изберем посока и сигурно да поемем на там, където предполагаме, че низходящото ще свърши. Също и да увеличим скоростта значително, въпреки че ще пропадаме още повече.
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Низходящ поток
« Отговор #1 -: Август 16, 2013, 22:53:32 pm »
 Разбирам те Митак, по тази причина преди време бях отворил тука тема за кацане в жилищен район.Точно поради яките понякога низходящи на Витоша.Ял съм го тва дръвце не е добро.Свивам лактите  за минимално съпротивление и така.Ти как долетя?
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Низходящ поток
« Отговор #2 -: Август 18, 2013, 19:59:01 pm »
Нормално, но приложих всички знания които имам, един завой и кацане! Чак взех да оглеждам крилото дали е наред по едно време.
Всеки полет е важен!

Неактивен Marin

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 60
Re: Низходящ поток
« Отговор #3 -: Август 19, 2013, 23:29:58 pm »
 Здравейте всички :)
Ето този линк съдържа полезна информация включително, и как трябва да се лети в низходящ поток.

http://www.5c1.net/Glider%20Performance%20Airspeeds.htm
« Последна редакция: Август 19, 2013, 23:45:19 pm от Marin »