Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: Май 2013  (Прочетена 4340 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Май 2013
« -: Май 02, 2013, 08:52:37 am »
От вчера започна Кюстендил ОРЕN, състезание по парапланеризъм. Вчера и днес, макар и топло, със северен и източен вятър няма добри прелети. За утре го дават юг и планирам да полетя в района. Надявам се и Андрюха да дойде.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Май 2013
« Отговор #1 -: Май 07, 2013, 11:04:33 am »
Кратък полет от 15 минути. След като излетяха участниците излетях и аз с делтата. Да но ЦБ-то от Осоговска планина засенчи и унищожи къде каква термика имаше. Е, кратък полет, но за сметка на това кацнах на ново място и ще го сложа към точките за състезанието.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Май 2013
« Отговор #2 -: Май 09, 2013, 16:10:30 pm »
За събота идеята ми е за Каптажа сутринта и ранния следобед да сме на Витоша :), че нещо след последното изплякване на Коняво ми се е прилетяло много. Давайте да се организираме от по-раничко.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Май 2013
« Отговор #3 -: Май 11, 2013, 06:30:54 am »
А следобед - моторни полети с мотоделтапланер.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Май 2013
« Отговор #4 -: Май 17, 2013, 13:46:42 pm »
За утре прогнозата за Коняво е много добра. Някой навит да ходим да летим?
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Май 2013
« Отговор #5 -: Май 21, 2013, 20:23:05 pm »
За мен едно е ясно, няма добри делтапланеристи в България!!!

http://www.xcmag.com/2013/05/highs-and-lows-yassen-savov-introduces-bulgaria-and-flies-250km-in-the-mountains/
Всеки полет е важен!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re: Май 2013
« Отговор #6 -: Май 22, 2013, 06:40:02 am »
Интересно съждение. Нека да го погледнем малко от статистическа гледна точка. Ако сравним бройката на парапланеристите ( примерно 300) с бройката на активните делтапланеристи ( не смея да кажа 10 ? ), и ако сравним съответната им активност, то съвсем очевидно е че вероятността парапланерист да постигне такива резултати е много по-голяма от тази делтапланерист да постигне същите резултати. Може да се пробваш като събереш примерно 300 случайни листа от гората, измериш най-голямото, и после събереш произволно 10 листа от гората, и измериш най-голямото. Познай от коя група ще излезе по-голямо листо. От друга страна, голямото листо е шампион, т.е. не е случайно листо ...това е все едно Манфред да живееше в БГ да речем...
Обратно към съждението ти, по принцип си прав. Да ти пожелая до края на сезона да се опровергаеш сам :D

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Май 2013
« Отговор #7 -: Май 22, 2013, 10:04:00 am »
....От друга страна, голямото листо е шампион, т.е. не е случайно листо ..
;D ;D ;D ;D ;D
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Май 2013
« Отговор #8 -: Май 23, 2013, 10:09:16 am »
Два дни с Андрей Шелявин на Коняво. Не уцелихме много добро време, е с тази разлика, че излетяхме с Ясен Савов в 11.30, но на делтата ми и дойде трудно в раздробената и слаба термика, а на мен още повече. Отделно се съобразявах и с полетите на летище Кондофрей. В крайна сметка кацнах на 4 км. на изток от летището, при това с гръбен вятър. Общия поток нямаще общ с вятъра на кацане. Андрей излетя по късно и кацна до Ярлово, което доведе до дълго прибиране, тъй като за да стигнеш до там с кола се минава почти през Самоков.
Всеки полет е важен!