Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: "2013 SERVIA OPEN" FAI cat-2, HANG GLIDING COMPETITION IN Greece, 6-13 July  (Прочетена 3358 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Националния шампионат на Гърция е едно от добрите състезания около България на което си заслужава да участвам! Миналата година бяхме заедно с Янчо и Васи и имахме възможността да полетим на планините Олимп и Титарос. Къмпинг на няколко стотин метра от старта с невероятна гледка, малко ресторантче и условия за пребиваване са само част от благините в планинското село Кастания. Наученото там за всички е безценно, така че посещението му тази година е задължително. Който иска да дойде с мен тази година, да ми пише.

ето и официалния сайт на състезанието вече е готов.
http://comps.hang-gliding.gr/en/
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: "2013 SERVIA OPEN" FAI cat-2, HANG GLIDING COMPETITION IN Greece, 6-13 July
« Отговор #1 -: Юни 14, 2013, 10:39:39 am »
Състезанието наближава, почвам да стягам Омегата - има застраховка за чужбина така че мога да взема хора и крила с мен.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: "2013 SERVIA OPEN" FAI cat-2, HANG GLIDING COMPETITION IN Greece, 6-13 July
« Отговор #2 -: Юни 26, 2013, 12:21:35 pm »
Така-а, има много какво да се напише за това състезание, но първо вижте как премина миналогодишното такова.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=znN2qInAeqE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=znN2qInAeqE</a>
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: "2013 SERVIA OPEN" FAI cat-2, HANG GLIDING COMPETITION IN Greece, 6-13 July
« Отговор #3 -: Юни 26, 2013, 16:55:57 pm »
 А на който не му се гледа, може  да ми повярва, беше супер.
Тази година се заформя по-многобройно българско присъствие.
Dimitar Halachev, Nayde Kochev, Dimitar Kochev, Oggy Ougrinov

Пълен списък с регистрираните пилоти - http://comps.hang-gliding.gr/en/registered-pilots.html
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: "2013 SERVIA OPEN" FAI cat-2, HANG GLIDING COMPETITION IN Greece, 6-13 July
« Отговор #4 -: Юли 16, 2013, 16:08:45 pm »
Добро състезание беше. Тази година имаше повече добри пилоти от миналата, със които беше чест за мен да се запознаем. Благодарение на тях, научих много за скоростното летене и оценяването на условията. Като цяло в слаби условия трудно летя с моето крило, на което му идвам в повече като килограми. Две задачи се удавих, на две летях бавно и на две се класирах добре, на 1 и 2-ро място. Едно е сигурно - на края на състезанието, моето крило е с по-добър пилот
Всеки полет е важен!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re: "2013 SERVIA OPEN" FAI cat-2, HANG GLIDING COMPETITION IN Greece, 6-13 July
« Отговор #5 -: Юли 17, 2013, 14:35:48 pm »
На това му се казва перфектна седмица... По-точно повече от седмица и повече от перфектна! Летене всеки ден, кацане до басейна, ледено кафе и бира, транспорт до старта и обратно до къмпинга...и най-вече прекрасно настроение 24/7 с уникално готини хора.
След  невероятното прекарване миналата година се заканихме, че и тази ще бъдем там! Аз лично цяла година чаках да стане време да заминем. И ето, че дойде дългоочаквания ден. На пети вечерта пристигнахме в Кастания. Кеф на буци ви казвам! Високо в планината, къмпинг на мека, равна трева в двора на някогашното училище, сега превърнато в музей, кухня, баня.... и естествено нашите летящи гръцки приятели, без които мястото нямаше да има може би никаква стойност.
Още с пристигането ни започнаха да валят изненади :) Поздравителен концетр на живо по случай рожденния ми ден :) Уникално. Специално приготвена вечеря и импровизирана торта с плодове и сметана продължи празненството на другата вечер, след първия състезателен ден. Абе... на буци ви казвам!!!! Кеф!
Толкова за празнуването.
Летенето:
Състезанието започна на 6ти с не много добри прогнози и не добри условия. ЦБ та порастваха наоколо, условията бяха трудни, но задача все пак имаше. Митака се класира пръв за деня, а една част от пилотите не можахме да излетим заради промяната в посоката на вятъра. Всъщност тази промяна на два пъти осуети летенето на една част от нас, но ... и да се научиш да си сгъваш крилото на старта си е нещо :D
През следващите дни метеото остана същото, цебясващо, с не особено добри условия, но майсторите имаха шанс да покажат какво могат.
Никола пристигна в неделя и не успя да вземе участие в първте две задачи, но въпреки това поведе в класирането и до края на състезанието остана пръв. Само да го видите как лети! Аз искренно му се възхищавам! Няма едно излишно движение...крило и пилот са се сляли в едно. А на всичкото отгоре е и прекрасен учител, за което искам да му кажа голямо благодаря. Следвайки неговите напътствия и тези на Митака и Спиро смея да кажа, че понаучих доста. Естествено ми трябва още много практика, но на това състезание успях да направя първите си прелети по задача и честно да си кажа много ми хареса това да не кацаш всеки път на едно и също място.
И тази година затвърдих мнението си, че на състезание човек ( и жена също ) учи най-бързо и най-лесно.  Добрите пилоти около теб ти дават достаъчно голям стимул да се развиваш и да напредваш всеки ден. Горещо препоръчвам на всички да дойдат на следващото такова мероприятие, независимо колко опит и умения имат. Наистина има какво да се види и научи.
Вероятно имам още много неща, които да напиша за да възпроизведа поне бегло атмосферата и настроението през тези 10 дни, но знам, че каквото и да кажа, колкото и думи да използвам всичко това трябва да се види и преживее. За това ще чакаме следващата година, когато дай Боже имаме възможност отново да посетим това райско място наречено Кастания, Гърция.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: "2013 SERVIA OPEN" FAI cat-2, HANG GLIDING COMPETITION IN Greece, 6-13 July
« Отговор #6 -: Юли 21, 2013, 12:08:43 pm »
Браво бе Васи,
по често да ни уважаваш с присъствието си във форума!

Българо-шведа Огнян Угринов "Oggy"присъства на състезанието като водач на Шведската група - екскурзовод. Предполагам, че се записа като състезател за да уважи организаторите. Като пилот физически няма как да подържа добра летателна форма поради много травми които е претърпял. Предполагам и затова се класира съсем близо до Васи. Важното е, че може да лети за удоволствие и има добра екипировка. През цялото състезание не си обменихме и една дума. Само си спомнях думите му "Ти и срещу мене да летиш няма да ме стигнеш :))))" Поне аз нямам какво да си приказвам с Огнян. На състезанието има къде по-добри пилоти за обмяна на знания :)

Това което беше интересно е младия пилот Вагелис, който преди няколко години за пръв път побеждава гръцките динозавъри - 3 на брой. За награждаването им подготвил фанелки с надпис - "динозаврите си отиват". На това състезание водеше до последно, но последната задача единият от динозаврите го поведе и победи финално. Така че се снимаха с надпис - "Динозаврите се завърнаха"
Всеки полет е важен!