Делтапланеризъм > Състезания, срещи и летене...

Национален шампионат по делтапланеризъм 2013, 27 юли - 4 август

<< < (2/6) > >>

nikidelta:
Митак, смянана на крилото по време на състезание?! Не смятам , че си се "извадил" защото крилото е по-голямо с 0,3-04кв.м. Характерното за Околчица е ,че винаги има проблеми с "ваденето". М/у Ок. и Витоша има принципна разлика а общото ,че стават за СИ вятър не ги обединява. Ако летите на Пъстрина смятам ,че трябва да се върнеш на Л-спида. М/у впрочем "едно време " не се разрешаваше смяна на размера на крилото да не говорим за производителя. Не знам какъв е регламентът на съетезанието? Не , че не го правиха - например Дж. Пендри в Унгария!
Ламинар-14MRX е 14.88кв.м.>Лайтспид-S4 е 13.7кв.м.
При следващите модификации няма такава разлика (например Z7-14.2 e 14.24кв.м. и т.н.)

krassihg:
Разликата в площта е май 0.88 кв.м. което е по-близко до 1 кв.м...С тегло около 80 кг.Митака отива към долната граница на тегловия диапазон на това крило ( 75 kg), докато с другото е по-близко до горната граница. С голямото крило ще кара малко по-бавно. При слаби условия голямото крило помага, при силни обаче ще бъде по-бавен и ще се бори с крилото повече. Той си знае.

Vassy:
Ми че той Митака всичко си написал :) Аз какво да кажа освен, че днес задачата щяла да бъде към 70 км. Очакваме резултати довечера...

Vassy:
о сега виждам че задачата за днес е 97км...


nikidelta:
Не разбирам кой е стартът? Много , много амбициозен триъгълник! Би било ПОСТИЖЕНИЕ!!!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия