Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Последният модел делтапланер Falcon 3 Tandem на американската фирма WillsWing продължава да споделя полети с пасажери.

Автор Тема: Март 2013  (Прочетена 3655 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Март 2013
« -: Февруари 24, 2013, 12:43:00 pm »
След като зимата поотминава и бюрокращината и административните работи рязко намаляха, не е ли време да поразкършим вече малко кокалите?
Всеки полет е важен!

Неактивен Kiril

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Март 2013
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2013, 14:10:26 pm »
Е,хайдете на Сопот след 20 -ти.На палатки или кой както иска.
Андрей от Санкт Петербург  ще идва пак,и вие като дойдете-
по-лесно ще се организираме и извозваме.
Лифта няма да работи сигурно,но Беклемето е наше.
Полянката до лифта е идеална за базов лагер,разпъване,прескатаване,тичкане....




Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re: Март 2013
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2013, 20:36:34 pm »
 ;D идеята звучи супер само времето да позволи и сме там :) какъв пък да ни е проблема. Ще се съберем да полетим и да се видим. Аз съм с двете ръце ЗА :)

Неактивен Kiril

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Март 2013
« Отговор #3 -: Март 14, 2013, 17:05:23 pm »
Андрюхин пристига на 02.04.13 , с още един пилот и с автомобил.
Аз лично по тях се ориентирам,за да сме заедно,т.е. в периода с прогноза за преобладващо южен вятър и слънце,след втори април.Вие как мислите?Ако ви е удобно,взимайте багажите и идвайте,да сме си група.
Лифта няма да работи,но както знаете ,местото е идеално  като локация,и удобно за катунизация   ;D.Хората са свикнали да виждат палатки,по-често даже направо на открито натъркаляни летящи и други магарета.
Асфалт,вода,WC, wi-fi,заведение,ел.контакт...   
И старта под беклемето според мен е по-добър,понеже:
До старта се стига с МПС
При колебание не си длъжен да рискуваш и стартираш(както на лифта)
Кацалката е точно отдолу,т.е.спокойно може веднага да се почне борба за качване,която при неуспех да продължи до 100-150 над терена(няма опасна местност за прелитане,както на Сопот)
Спокойно може да се пробва прелет на Изток-по цялата дължина е пътя,и с кацалки за кацане
 

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Март 2013
« Отговор #4 -: Март 24, 2013, 05:16:20 am »
Да, Киро, много полезна информация. Задължително ще се съберем да полетим. Днес  от Коняво, макар че го дават следобед да се заоблачи, ще полетя - южен вятър 2-3 м/с.
Всеки полет е важен!

Неактивен Thermalling

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Март 2013
« Отговор #5 -: Март 24, 2013, 12:07:36 pm »
Аз вече 2 пъти не мога да се добера до коняво. Много сняг. С нормална кола не се стига. Отписал съм го поне за още 2-3 седмици.

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re: Март 2013
« Отговор #6 -: Март 24, 2013, 22:04:09 pm »
 ;D о ние днес се качихме.

Трудно, но...приятел в нужда се познава, както се казва, та един лудичък приятел ни дръпна. Сами си представяйте какво е било дърпането.
Но така или иначе се качихме.
Докато се нагласим да литнем обаче вятъра от идеален за реене стана недостатъчен дори за парапланеристите да реят. Поне с такова впечатление останах, защото не видях нито един от излетелите да се застоя на склона.
А ние двамата с Боби... е не пием кафе, ама такова летене му направихме, че си беше почти равно на кафеджийстването. Излезли сме от форма през зимата и ще трябва да започнем пак редовно да си летим, че положението е...мармалад. Дробясали сме от всякъде.
Хубави полетчета станаха де. Като за опресняване. По-скоро беше спокойно във въздуха с леки разклащания от време на време. Една леееека термика срещнах ама не се и опитах да я въртя. Къде ти с тая кекавост дето съм придобила пред компютъра.
И така хубав ден, хубава разходка стана. Благодарско на всички от съпорта.
Ето ви и една новина - имаме си нов помощник за носенето на крилата:

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Март 2013
« Отговор #7 -: Март 27, 2013, 19:58:45 pm »
 На Коняво съм забелязъл, че често се случва така да отслабнат условията докато се гмурнем.И за това съм си го записъл дори в дневника като извод: "Рано на стартта", но реалността е друго нещо=).Значи е имало йекшан пак при качването и това не е за сефте, но война се калява в боя.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Март 2013
« Отговор #8 -: Март 31, 2013, 19:13:37 pm »
Прав е СТани, последно време все е така по прогноза - сутрин силно и после заслабва. Докато разпънем крилата и прогнозата се сбъдва и вече не става за реене. Но това са някакви аномалии, тъй като нормално вятъра усилва при навлизането на фронт. Един е начина да се разбере - отива се и се лети. Който много избира и има претенции е твърде вероятно да изпусне хубавите дни за летене, а и с редовно летене се добива истински усет за метеорологията.

Васи излита от Коняво:
Всеки полет е важен!