Делтапланеризъм > Други щуротии съпровождащи летенето

Къде мога да намеря такъв ветромер???

<< < (2/3) > >>

chicho:
повярвайте на стария сръчко Чичо ви. за да се направи това ще ви отиде повече време, отколкото пари при покупката. макар, че много ме сърби да седна да го направя. както Краси едно време. но главния проблем не е в направата, а в тарирането. мисля , че после две туби бензин няма да стигнат. но ако вземем /колективно/ някая кака от околовръстното да духа, вместо да мъчим автомобил, може да минем и по-тънко.

million_miracles:
Ако ще правиш, намери някой лаборант да ти каже дали имат нещо с подходяща форма. Като епруветка с много малък ъгъл или нещо подобно. Те химиците имат всякакви джажи. Ама наистина, не е много скъпо и незнам дали си заслужава труда.

Stani:
 Аз да попитам доколко е наложително използуването на такъв уред и каква точно е ползата от него?Защото имам, лично аз, една особенна черта да избягвам вещи без които може,които те правят донякъде зависим и мързелив.

krassihg:
Ами и аз като Стани се канех да кажа, че от доста време , години, не ползвам ветромери...просто като застана на старта и загледам малко, мога да преценя вятъра с точност до 1 м/с...ако имам колебания, скубвам малко тревичка и я пускам да лети с вятъра и броя една секунда, и то се вижда колко метра минава тревичката...хем показва и посоката.

Ползата от уреда е да покаже скоростта на вятъра, очевидно. Има нещо което е важно в тази връзка. Добре е да се  следи доколко вятъра е поривист, и дали има пориви, по-силни от 4-5 м/с...защото това ще ви даде идея за възможна турбуленция, а също за термични цикли, каквито обикновено има в подходящи дни. Тогава се замерва времето на един цикъл, колко време изтича термиката, колко време минава до следващата термика и така може да се нацели идеалния момент за излитане , така че да попаднете в току що тръгналата термика.Дължината на цикъла се променя по протежение на деня..обикновено в  най-активното време става към 8-10-11 минути.

million_miracles:
Често ми се случва да дойдат хора при мен преди да излетя и ме питат къде са ми уредите :))) При самолета са задължителни, скороста там е много важна и се усеща по-трудно заради кабината, при делтата се усеща с цяло тяло, затворени очи и съзнание...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия