Делтапланеризъм > Учебна сбруя

Клуба си има нова оранжева учебна сбруя

(1/3) > >>

million_miracles:
След дългосрочни изпитания на учебните сбруи в БГ района се спряхме на работещ вариант. Сбруята е от леките с наколенки, без стъпенки! Попаднахме на много такива, и фирмени и шити от тукашни майстори. Много малко от тях се оказа че функционират добре. Тежи само кило и 600 грама. Излита се в изправено положение, след което се ляга за полет. Може да се остане и през целия полет прав. Подходяща е за първоначално обучение, тандемни полети, несъстезателно летене за кеф. Надявам се тези дни да я изпробваме първото  копие и да я представим с малко снимки. Ако отговори на очакванията, проблема с учебните сбруи е решен в дългосрочен план :) е това е добра новина :

million_miracles:
След бързи тестове и се оказа, че всичко е наред със новата сбруя и днес направихме и първият и полет.
Ползвахме я за пасежерска на тандема. Най- накрайа даде време да литнем. Това е търкалящата системка за въжетата

Някои от въжетата умишлено са оставени по дълги за допълнително прогонване и са навързани възли да не висят. Когато я прогоня до край, ще ги отрежа.

thecreater:
Браво, Митак сбруята изглежда чудесно! Също изглежда и удобна.

million_miracles:
Може да им вземем акъла на австрийците с една такава сбруя ;D ;D ;D
Когато ходих до Seedwings в Schlitters,  Austria, Манфред ми показа производството на сбруи и делтапланери. Като база не е кой-знае какво, но като KNOW HOW и материали има какво да се види и научи. А като място за летене - лелееееее.  Нямам амбиции за производство на сбруи, но няма с какво да летим тук, та трябваше да повикам неволята ;) Последно я бях викал преди 10 години, като намеря снимки ще покажа :) За учебни сбруи няма проблем. Може и джоб за парашута да се прибави при нужда. Като цена ще е около 100 EURO

million_miracles:
Ето още две сбруи, които съм правил. Keller и SportRed

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия