Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Последният модел делтапланер Falcon 3 Tandem на американската фирма WillsWing продължава да споделя полети с пасажери.

Автор Тема: Делта мания - който желае да полети с тандема  (Прочетена 29286 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2009, 18:19:52 pm »
А.. казват, че върлува свински грип .... ама ето,  че има и  делтаджийски такъв и като те хване няма пускане.
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен skyordie

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #16 -: Ноември 10, 2009, 02:02:47 am »
Eo edno video kade se gledaat moi 2 startovi od Krusevo.

http://www.youtube.com/watch?v=wvV6yzBwAlg

Неактивен stanislav

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #17 -: Ноември 12, 2009, 00:14:05 am »
Chicho аз се нареждам за пасажер, ако искаш да ме литнеш. Мисля че се сещаш кой съм ако не..като ми се обадиш да питаш за компютъра ще ти припомня :P
Иначе чудесна идея и поздравления за сайта на Митко. Ако има нужда от помощ мога да помагам.

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #18 -: Ноември 16, 2009, 11:04:55 am »
Записана и вече летяла тандем с Митака ;D
Миналата събота ходихме на дупките на Петрохан. И идея си нямах какво ще ми се случи.... Мястото е стрхотно за летене- красиво и със стартове за всякакъв вятър /доколкото дочуха ушенцата ми/! Като се прибави и компанията- идилия! Първо малко за разгряване имахме носене на крила и сбруи- по този начин се правят най- невероятните и красиви мускули... После... не знам дали ще намеря подходящите думи за преживяването- хармония и адреналин. Комбинация, която винаги ми се е струвала невъзможна! Виждаш като птиците, дишаш като тях... НЕВЕРОЯТНО!!! Летяла съм тандем и с парапланер. Не ми се ще да правя сравнения, но не мога да избягам от това- ЗА МЕН /подчертавам, че се отнася за мен/ няма място за сравнение! Ще цитирам един много добър приятел /Стани, познат във форума като Stani/: "... очи и криле..." . Това са най- точните думи за преживяното тази събота! Мога само да кажа, че преобърна живота ми към добро в труден момент за мен. Та в заключение само едно- И АЗ ИСКАМ ОЩЕ! И ОЩЕ! И ОЩЕ!
Благодаря ти, Митак! Всички невероятни преживявания са от теб!
P.S. Специални извинения за многото точки и удивителни, ама нямаше как без тях! ... и още! И още!....
« Последна редакция: Ноември 16, 2009, 11:20:56 am от malena »

Неактивен goplaor

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #19 -: Ноември 16, 2009, 12:46:48 pm »
Супер е!!!!!!!!! И аз имах възможността да летя с Митко тази събота на Петрохан. Благодаря му от сърце! Невероятно преживяване!!!!!! За пръв път ми е, но се надявам да не е за последен!!!!! Адреналинът е на шест! Е и аз като Петка мисля , че беше кратичко, но нищо, следващия път повече. Летете, хора!!! Върхът е!!!!!!  ;D ;D ;D :D :D :D

Неактивен foTonY

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #20 -: Ноември 20, 2009, 03:37:07 am »
ОП ОП ПО ОПОПОП ТЕ ТА И АЗ 6ЕСЕ ЗАП И ШЕМ.................ЗА КВОТО И ДА Е!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #21 -: Ноември 21, 2009, 12:46:53 pm »
Към cherennokat, Darla Stanislav и foTonY, дайте малко повече информация за вас, откъде сте, летяли ли сте на нещо до сега? Кога имате свободно време? Ще летим ли?
« Последна редакция: Ноември 21, 2009, 12:48:52 pm от million_miracles »
Всеки полет е важен!

Неактивен goplaor

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #22 -: Ноември 23, 2009, 12:46:05 pm »
Митак, пропуснах да напиша това, което ти обещах като кацнахме, а то е:
най-хубавата салата от цвекло само за теб!!!! Скоро ще стане!!

Неактивен stanislav

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #23 -: Ноември 23, 2009, 22:49:34 pm »
Значи Митак ние се познаваме, аз познавам и Янчо, той се опитва да ме учи на парата ама все още не съм имал достатъчно шансове да се науча. Помагал съм за опъването на делтата знам някои основни неща. Иначе ще дойда скоро време с янчо, просто имам малко проблеми и не успявах тези weekend-и.
« Последна редакция: Ноември 23, 2009, 22:58:50 pm от stanislav »

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #24 -: Ноември 23, 2009, 23:19:49 pm »
  Към foTonY, с извинение , но тук не става въпрос за каквото и да е!А за съвсем конкретни и много отговорни неща.Летенето с делтапланер е за удоволствие, но е и голяма отговорност още повече когато става въпрос , както в тази тема за тандемен полет.Така че моля не злоупотребявайте!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #25 -: Ноември 27, 2009, 17:59:34 pm »
Глася се за втори полет с тандема... Само, че ще чакам подходящо време за по- дълъг, защото ми се ще да пробвам да поуправлявам. После, знае ли се?! Може и да става нещо от мен във въздуха- да пролетя на делта! Понеже съм зле с плуването и вярвам, че морето не ме иска, не вярвам и делата да ме изостави... Лекичка, с желание да пролети... Остава и талант да имам  ;D
« Последна редакция: Ноември 27, 2009, 18:10:08 pm от malena »

Неактивен darla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #26 -: Ноември 29, 2009, 01:24:51 am »
Ехее, на човек му се скапе компа за седмица и се окаже, че е пропуснал всичко хубаво.....Хора не ме забравяйте, като чета тук какви ги разправят тези, дето вече са летели и ми се доплаква, че съм пропуснала.
Аз съм в София, million_miracles - на лични ще ти пратя данни за връзка:) Иска ми се много да летя, до сега изобщо не съм летяла, никога!!!А...., като малка, сестра ми ме бутна от балкона с чадър, брои ли се :D ?!?!?
Та иска ми се, особенно като чета какви ги пишете :) Аз от малка мечтая за това.....Айде пишете и звънкайте ако пак се поизгубя....

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #27 -: Ноември 29, 2009, 02:56:50 am »
Дарла мечтите се сбъдват,  следи темата и се обаждай, а неделя на стен- бай :)
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #28 -: Ноември 30, 2009, 23:59:21 pm »

Пеперуденият полет на Фрея :-*
Поглед назад-луната сияеше окуражаващо!Усмихнах и се :).Опакована като пашкул,взорът ми се устреми надолу към склона,а сърцето все така усилено биеше,
подготвяйки ме за МЕТАМОРФОЗАТА!В очакване началото на тандемния полет,притаила дъх слушах Внимателните и точни обяснения на  своя инструктор-
ДЕЛТАПЛАНЕРИСТА ДИМИТЪР ХАЛАЧЕВ! Фрея знаеше,че може да му се довери напълно и да се наслади на ПЪРВИЯ си ПОЛЕТ!
Започна се=БЯГ и ненаправила и 2-3 крачки ОЛЕКНАХ,вече бях пеперудата изоставила за миг тежкия пашкул!Летяхме :)
От устните ми излизаха само възклицания:"Уау","Колко е хубаво",Разбирам защо летенето пленява"!А МИТКО кротко майсторски управляваше"ЛЕТЯЩИЯ ЗМЕЙ",
правейки завои,които променяха обстановката под нас,чувах свистенето на етерното пространство ,което в този момент обитавахме,а звукът на висотомера ми напомни,
че всичко е реално - ние сме над Земята!Удобно легнала в сбруята на моя съпруг познат ви като STANI,улавях движещата се картина,която на моменти магически се размиваше...Както сънищата,в които съм летяла ;).Тук е моментът да благодаря и на всички,които ни снимаха,подкрепяха,наблюдаваха нашето представление!
Знаете ли приятели,кое изпълни гърдите ми със сладка емоция?Това,че един прекрасен летец споделя своите умения и ме издига в полет над нещата и суетата,за да се усетя уникална!Митко насочи делтапланера за приземяване и по корем се плъзнахме по повърхността на Петроханската твърдина като занулихме без сътресения :o ??? ::)    Дали бях изпълнила всички изисквания като пасажер-аеродинамична стойка(да съм в лег до и леко зад пилота,държейки се на определените места),не зная
но със сигурност разбрах:Да се лети е АНГЕЛСКО :)!
СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ и ви желая хубаво време,правилен вятър,достатъчни средства и много желание за най-прекрасните полети,които ви предстоят!
С уважение ФРЕЯ
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта мания - който желае да полети с тандема
« Отговор #29 -: Декември 01, 2009, 12:22:47 pm »
Много поетично начало, но то просто наистина си имаше голяма луна в лунната местност на Петрохан. Браво, Фреисимо!! Пак ще те повозя, но на друго място ;)

ПС. Някой желаещ за 13-ят полет?  ::) .. че наближава
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 21:21:54 pm от million_miracles »
Всеки полет е важен!